APT -  

Úvod  Co je APT  Historie  Hrozba  Charakteristika APT  Group  1.Fáze  2.Fáze  3.Fáze  4.Fáze  Životní cyklus APT  Jak detekovat APT  Obrana proti APT  APT Tutoriál

Historie

První varování proti cílené, sociálně-inženýrských e-maily klesá trojské koně, aby exfiltrate citlivé informace byly publikovány ve Velké Británii a USA CERT organizací v roce 2005, ačkoli jméno "APT" nebyla použita. Pojem "pokročilý trvalá hrozba" je široce citován jako pocházející z letectva Spojených států v roce 2006 se plukovník Greg Rattray často citován jako jednotlivce, který razil termín.

Stuxnet Počítačový červ , který cílené počítačový hardware íránského jaderného programu , je jedním z příkladů. V tomto případě se íránská vláda mohla vzít v úvahu Stuxnet tvůrcům za vyspělou a trvalá hrozba.

V rámci počítačové bezpečnosti společenství, a stále v médiích, termín je téměř vždy používá ve vztahu k dlouhodobému vzoru sofistikovaných hackerských útoků zaměřených na vlády, firem a politických aktivistů, a potažmo také se odkazovat na skupiny za těmito útoky. Advanced trvalá hrozba (APT) jako termín může být přesouvá zaměření na bázi počítače hacking vzhledem k rostoucímu počtu výskytů. PC World vykázala nárůst 81 procent od roku 2010 do roku 2011 zvláště pokročilých cílených útoků počítačových hackerů.

Obyčejný misconception Spojena s APT je, že APT cílí pouze západní vlády. Zatímco příklady technologických apts proti západních vlád může být více propagována na Západě, herci v mnoha jiných zemích použili kyberprostoru jako prostředek ke shromažďování zpravodajských informací na jednotlivce a skupiny jednotlivců zájmu. United States Cyber ​​Command má za úkol koordinovat reakce americké armády na tuto kybernetické hrozby.

Četné zdroje se domnívají, že některé APT skupiny jsou spojeni nebo jsou agenti, národních států . Ekonomické drží velké množství osobními údaji existuje vysoké riziko, že budou terčem pokročilými perzistentními hrozbami , včetně:

Vysokoškolské vzdělání
Finanční instituce