APT -  Úvod  Co je APT  Historie  Hrozba  Charakteristika APT  Group  1.Fáze  2.Fáze  3.Fáze  4.Fáze  Životní cyklus APT  Jak detekovat APT  Obrana proti APT  APT Tutoriál

Hrozba

Pokročilý trvalá hrozba ( APT ) je sada kradmé a spojitých počítačových hackerů procesů, často pod taktovkou člověka (y) cílit na konkrétní subjekt. APT obvykle zaměřuje na organizace a / nebo národy pro obchodní nebo politické motivy. APT procesy vyžadují vysokou míru covertness po dlouhou dobu. "Advanced" proces znamená dokonalejší techniky pomocí škodlivého zneužít zranitelná místa v systémech. "Trvalé" proces naznačuje, že externí řídicí a kontrolní systém neustále sleduje a vytěžení dat z určitého cíle. Proces "hrozbou" označuje lidský zapojení do instrumentovat útoku.

APT obvykle se odkazuje na skupinu, jako je vláda , jak s schopnosti a úmyslem zaměřit, trvale a účinně, určitého subjektu. Termín je běžně používaný se odkazovat na kybernetickým hrozbám, zejména pokud jde o internet povoleným špionáž pomocí různých shromažďování zpravodajských technik pro přístup k citlivým informacím, ale platí i pro jiné hrozby, jako u tradičních špionáže nebo útokům. Další uznávané útoku, patří infikované média, dodavatelského řetězce kompromisu a sociální inženýrství. Účelem těchto útoků je umístit vlastního škodlivého kódu na jednom nebo více počítačích pro specifické úkoly a zůstat nezjištěné po nejdelší možnou dobu. S vědomím, že útočník artefakty, jako jsou například názvy souborů, může pomoci profesionální dělat vyhledávání v rámci celé sítě shromáždit všechny postižené systémy.  Jednotlivci, jako je například individuální hacker, nejsou obvykle označována jako APT, protože zřídka mají prostředky, jež mají být jak pokročilý a přetrvávající, i když jsou odhodláni získat přístup k, nebo útočit, konkrétní cíl.