APT -  Úvod  Co je APT  Historie  Hrozba  Charakteristika APT  Group  1.Fáze  2.Fáze  3.Fáze  4.Fáze  Životní cyklus APT  Jak poznat APT útoky  Jak detekovat APT  Obrana proti APT  APT Tutoriál  APT Articles

Hrozba

Pokročilý trvalá hrozba ( APT ) je sada kradmé a spojitých počítačových hackerů procesů, často pod taktovkou člověka (y) cílit na konkrétní subjekt. APT obvykle zaměřuje na organizace a / nebo národy pro obchodní nebo politické motivy. APT procesy vyžadují vysokou míru covertness po dlouhou dobu. "Advanced" proces znamená dokonalejší techniky pomocí škodlivého zneužít zranitelná místa v systémech. "Trvalé" proces naznačuje, že externí řídicí a kontrolní systém neustále sleduje a vytěžení dat z určitého cíle. Proces "hrozbou" označuje lidský zapojení do instrumentovat útoku.

APT obvykle se odkazuje na skupinu, jako je vláda , jak s schopnosti a úmyslem zaměřit, trvale a účinně, určitého subjektu. Termín je běžně používaný se odkazovat na kybernetickým hrozbám, zejména pokud jde o internet povoleným špionáž pomocí různých shromažďování zpravodajských technik pro přístup k citlivým informacím, ale platí i pro jiné hrozby, jako u tradičních špionáže nebo útokům. Další uznávané útoku, patří infikované média, dodavatelského řetězce kompromisu a sociální inženýrství. Účelem těchto útoků je umístit vlastního škodlivého kódu na jednom nebo více počítačích pro specifické úkoly a zůstat nezjištěné po nejdelší možnou dobu. S vědomím, že útočník artefakty, jako jsou například názvy souborů, může pomoci profesionální dělat vyhledávání v rámci celé sítě shromáždit všechny postižené systémy.  Jednotlivci, jako je například individuální hacker, nejsou obvykle označována jako APT, protože zřídka mají prostředky, jež mají být jak pokročilý a přetrvávající, i když jsou odhodláni získat přístup k, nebo útočit, konkrétní cíl.