Kategorie 


Název Obrázek Popis
Business Intelligence analytik Výsledek obrázku pro Business Intelligence analytik BI analytika roste extrémně rychle a pozice klade na zaměstnance náročné požadavky: vyžaduje zkušenosti s databázovými technologiemi i nástroji na analýzu dat a reporting. Podniky obvykle hledají kandidáty s alespoň bakalářským vzděláním v počítačových vědách, informačních systémech nebo inženýrství.
Datový vědec Výsledek obrázku pro Datový vědec

Zatímco BI analytik pomáhá chápat a zprostředkovávat důležité obchodní informace a vzorce dat, datový vědec nebo také datový analytik je ten, který data sbírá, třídí a analyzuje. I on však musí o svých výsledcích informovat nadřízené nebo naopak kolegy.

Databázový vývojář

Výsledek obrázku pro Databázový vývojář

Ať už pozici nazýváme vývojářem databází, databázovým specialistou nebo ještě jinak, v principu jde o tu samou pozici: vývoj a správu podnikových databází. Kandidáti na pozici potřebují analytické dovednosti i určitou míru autonomie, schopnost samostatně překonávat problémy a nacházet nová řešení. Je dobré mít předem představu, jakého pracovníka na pozici hledáte, co od něj očekáváte, a jaký vývojář bude pro vaši firmu ideální.

Správce sítě Výsledek obrázku pro Správce sítě

Správci sítě jsou zodpovědní za správu LAN/WAN protokolů firmy ze softwarového i hardwarového hlediska. Hodně času v praxi tráví řešením potíží a standardně musí být dostupní na telefonu téměř vždy, kvůli případnému selhání sítě nebo v krizovém období. Záleží sice, jak rozsáhla je vaše síť, ale schopnost řešit problémy pod tlakem a vynalézavost se na této pozici cení vždy.

Data security administrator Výsledek obrázku pro Data security administrator Pozice, která se do češtiny zatím moc nepřekládá, se týká ochrany dat – někdy se lze setkat s pojmy jako „specialista na zabezpečení dat“ nebo „správce datové bezpečnosti“ a podobnými odvozeninami anglického originálu. Ve stručnosti se jedná o ochranu dat podniku, zaměstnanců, partnerů a klientů.
Systémový administrátor Výsledek obrázku pro Systémový administrátor Jako většina IT pracovníků, i systémový administrátor by měl vykazovat analytické dovednosti, být schopný řešit problémy a umět komunikovat. „Sysadmin“ však také potřebuje velmi dobré technické znalosti firemního hardwaru a softwaru. Co přesně od něj budete potřebovat záleží na specifikách vaší firmy, hledat zde vhodné pracovníky je tedy dobré zavčasu.