Big Canon

Velká Cannon Číny je útok nástroj, který se používá ke spuštění Distributed Denial-of-service útokům na internetových stránkách o zachycení obrovské množství webového provozu , jejich přesměrováním na cílené internetové stránky. Podle výzkumníků na Citizen Lab a International Computer Science Institute , který razil termín, Velké Cannon unese zahraniční webového provozu určené pro čínské webové stránky a re-účely jim zaplavit cílené webových serverů s obrovského množství provozu ve snaze narušit jejich operace. Zatímco to je co-umístil s Velkou Firewall , velký Cannon je "samostatný útok systém, s různými schopnostmi a designu."

Kromě zahájení útoků denial-of-service, nástroj je také schopen sledování webového provozu a distribuci malwaru v cílených útoků v způsoby, které jsou podobné Quantum Vložit systému používaného americkým Národním bezpečnostním úřadem .

První známé cíle Velké Cannon (na konci března roku 2015), byly webové stránky hosting cenzury-vyhýbat nástroje, včetně GitHub , krycím hostingové služby webové a GreatFire , monitorovací služby zablokovány webové stránky v Číně.