NATGRID

National Intelligence Grid nebo NATGRID je integrovaný zpravodajský síť spojující databáze základních bezpečnostních agentur vlády Indie shromažďovat komplexní vzory inteligence, které lze snadno přistupovat pomocí zpravodajských agentur. To byl poprvé navržen v následku teroristických útoků na Bombaj v roce 2008 a byl ještě zavést od roku 2014.

Důvod pro založení
K 26/11 útoky na Bombaj vedly k expozici několika slabých míst v Indii, je shromažďování informací a akčních sítí. NATGRID je součástí radikální přepracování bezpečnostních a zpravodajských aparáty Indie, který byl o nichž diskutují tehdejší ministr domova P. Chidambaram. Vyšetřující Agentura pro národní a terorismu Centre National Counter jsou dvě organizace se sídlem v následku v Bombaji útocích z roku 2008. [2] před útoky, americký Lashkar operativní David Coleman Headley navštívili Indii několikrát a udělal seznamovací jízdy z míst že se dostal pod útok na 26/11. Přesto, že má cestoval do Indie několikrát a poté se vrátil do USA přes Pákistán a západní Asii, jeho výlety, nevedl ke zvýšení podezření z indických agentur, protože chyběl systém, které by mohly odhalit vzor v jeho neobvyklých cestovní trasy a výlety do přírody. Tvrdí se, že měl systém, jako je NATGRID byl v místě, Headley by byli zadrženi i před útoky.

Struktura a funkce
NATGRID je sdílení v síti inteligence, která shromažďuje data z samostatných databází různých agentur a ministerstev indické vlády. Jedná se o protiteroristické opatření, které sbírá a shromažďuje řadu informací z vládních databází, včetně daňových a bankovních údajů, transakce kreditními kartami, víza a imigrační záznamy a tras železniční a letecké dopravy. Tento kombinovaný údaje budou zpřístupněny 11 ústředních orgánů, kterými jsou: výzkum a analýza Wing se Intelligence předsednictva, Centrální úřad pro vyšetřování, finanční zpravodajské jednotky, Ústřední rady přímých daní, Ředitelství příjmů inteligence, vymáhání ředitelství, pro kontrolu narkotik Bureau , Ústřední rada spotřební daně a celní a Generálního ředitelství Ústřední zpravodajské služby spotřební daně.

NATGRID je realizován ve čtyřech fázích, první dva který být realizovány do roku 2014 za cenu ₹ 1200 crores a prvních souborů dat bude dohledatelné počátkem roku 2013. Kabinet výbor pro bezpečnost schválil první dvě fáze v roce 2011. Stejný rok, P. Raghu Raman byl jmenován sekretářem a generálním ředitelem NATGRID a pověřen zřízením sítě. Provádění třetí a čtvrté fáze se očekává, že vyžadují změny některých zákonů s cílem umožnit sdílení a předávání údajů o položky, jako jsou vlastnictví a bankovních transakcí detailů a použití internetu.

Na rozdíl od NCTC a NIA, které jsou ústřední organizace je NATGRID je v podstatě nástroj, který umožňuje bezpečnostní agentury lokalizovat a získat relevantní informace o podezřelých z terorismu ze souhrnných údajů různých organizací a služeb v zemi. To vám pomůže určit, zachycování a stíhání teroristů a pomáhají preempt teroristické spiknutí.

Opozice
NATGRID čelil opozici na základě obvinění z možného narušení soukromí a úniku důvěrných osobních informací. Jeho účinnost v prevenci hrůzu byli rovněž dotazováni vzhledem k tomu, že žádný stát agentura či policie má přístup do své databanky a tím snížit šance na okamžité, účinné akce. NATGRID prohlašuje, že je chráněn několika strukturálních a procesních záruk a kontrolních mechanismů, včetně, že externích auditů a technologických bezpečnostních opatření.