Bluetooth -

Android  APT  ATM  Bot  BigBrother  Bluetooth  BotNet  Bugy  Cloud  Creck  Exploit  Fingerpriting  Goog. Hack  Hacker  Hardware  ICS  Incidenty  iOS  IoT  Krimi  Teror  Linux  Mac  Mobil  Outsourcing  Open Source  Phishing  Rootkit  Ransom  RFID  Soc.inžen.  Sociální sítě  Spam  Steganografie  Šifrování  Tor  TV  Útoky  Viry  Virtualizace  WiFi  Zranitelnosti

 

Název

Obrázek

Popis

BlueBorneVýsledek obrázku pro bluetooth attack BlueBorne does not require the targeted user to click on a link or open a file, and the malicious activities can take place in the background, making it less likely for the victim to notice anything suspicious. And since the attack leverages Bluetooth, a less common attack vector, many security solutions may not detect the malicious activity, Armis said.

HID Attack

Výsledek obrázku pro bluetooth attack

Klávesnice a myši Bluetooth se velké procento prodaných zařízení Bluetooth, většina z vysoce kvalitních bezdrátových počítačů nyní používat Bluetooth. Všechny Klávesnice, myši, joysticky a kreslení tablet použít HID protokol (HID = Human Interface Device). HID je nezávislá na připojení Bluetooth a je také používán pro zařízení USB, samozřejmě to bylo používáno pro USB dávno předtím, než Bluetooth ještě existovala.

BlueJacking

Výsledek obrázku pro bluetooth attack

Bluejacking je využití bezdrátové technologie Bluetooth pro zasílání různých nevyžádaných zpráv ve formě vizitek nebo obrázků na jiná zařízení. Přijímající nemůže identifikovat, od koho zpráva pochází. Osoba používající bluejacking se nazývá bluejacker.

Bluetooth stack

Výsledek obrázku pro bluetooth attack

Bluetooth stack je sada ovladačů a rozhraní, které poskytují počítačovým aplikacím přístup k Bluetooth protokolům bezdrátové technologie Bluetooth.

Bluesnarfing

Výsledek obrázku pro bluetooth attack

Bluesnarfing je technika neoprávněného získáváním dat prostřednictvím technologie Bluetooth. Nejčastěji je útok směrován na přenosná zařízení, např. notebooky, palmtopy, smartphony nebo mobilní telefony.

BluebuggingVýsledek obrázku pro bluetooth attack Bluebugging je hledání a testování nezdokumentovaných příkazu pro BlueTooth zařízení a hledání takového příkazu, který umožní zařízení vnutit další (vlastní) operaci. Úspěšný Bluebugging může vést vede až k ziskání přístupu a možnosti zařízení používat a ovládat jej. (Bluebugging a Bluesnarfing jsou dva různé bezpečnostní problémy).