Incident -

Android  APT  ATM  Bot  BigBrother  Bluetooth  BotNet  Bugy  Cloud  Creck  Exploit  Fingerpriting  Goog. Hack  Hacker  Hardware  ICS  Incidenty  iOS  IoT  Krimi  Teror  Linux  Mac  Mobil  Outsourcing  Open Source  Phishing  Rootkit  Ransom  RFID  Soc.inžen.  Sociální sítě  Spam  Steganografie  Šifrování  Tor  TV  Útoky  Viry  Virtualizace  WiFi  Zranitelnosti

 

Název

Obrázek

Popis

Co je to bezpečnostní incident

Výsledek obrázku pro incident it

Koncoví uživatelé často kladou otázku, proč vlastně existují snahy nabourat bezpečnost počítačů? Odpověď je neradostná, samozřejmě jde v první řadě o peníze. Většina útoků je zaměřena na získání privátních informací uživatele, které by vedly k prozrazení např. jeho spojení k bankovnímu účtu, získání privátních firemních informací (smlouvy s klienty, kontakty), které je možné zpeněžit a jinak zneužít a podobně. Za snahou obohatit se finančně nezaostávají ani snahy někomu ublížit a uškodit mu třeba na poli soukromého partnerského života, nebo v zaměstnání.

Možnosti předcházení bezpečnostním incidentům

Výsledek obrázku pro incident it

Zjištěné bezpečnostní incidenty a nedostatky musí být nahlášeny osobám zodpovědným za bezpečnost dané sítě, zaarchivovány, zdokumentovány, prozkoumány a odstraněny s ohledem na příčiny, které je vyvolaly tak, aby mohlo být dosaženo nápravy. Na tuto situaci musí být správce i uživatel připraveni a reagovat rychle a efektivně. O řešení bezpečnostních incidentů a základních pravidlech si můžete přečíst v tomto článku, zde se jím zabývat nebudeme. Zde se budeme zabývat možnostmi předcházení bezpečnostním incidentů.

Jak ho nahlásit

Výsledek obrázku pro incident it

Postup jak nahlásit bezpečnostní incident.