Jak zabezpečit Instagram

Tipy pro zajištění bezpečnosti na Instagramu
Snažíme se vytvořit na Instagramu zábavné a bezpečné prostředí pro všechny. Věnujte chvíli času na přečtení těchto tipů týkajících se vytvořených nástrojů a doporučených postupů, které vám pomohou zajistit bezpečnost na Instagramu:

Pokud někdo sdílí fotky nebo videa, která vám jsou nepříjemná, můžete zrušit sledování této osoby nebo ji zablokovat. Můžete také nahlásit obsah, který podle vás porušuje pravidla komunity, přímo z aplikace.
Ujistěte se, že víte, jestli váš účet veřejný nebo soukromý. Když nastavíte své příspěvky jako soukromé, bude vám kdokoli, kdo chce vidět vaše příspěvky, sledující nebo seznam sledovaných, nejprve muset odeslat žádost o sledování.
Pokud vás někdo šikanuje, požádejte o pomoc člena rodiny nebo učitele, kterému důvěřujete. Můžete také odstranit komentář z fotky, kterou jste sdíleli, nebo nahlásit šikanu a obtěžování prostřednictvím Centra nápovědy.
Ujistěte se, že vám nevadí prezentovat se pomocí fotek a videí, která sdílíte, širokému publiku, například rodičům, učitelům nebo zaměstnavatelům.
Nikdy se nenechejte přesvědčit k provedení nebo sdílení něčeho, co je vám nepříjemné.

Bezpečnostní tipy
Zde jsou uvedena některá opatření, která vám mohou pomoci zajistit bezpečnost účtu:

Vyberte silné heslo. Použijte kombinaci nejméně šesti čísel, písmen a interpunkčních znamének (jako jsou ! nebo &). Mělo by se lišit od ostatních hesel, která používáte na jiných místech na internetu.
Heslo si pravidelně měňte, obzvlášť když se vám zobrazí výzva od Instagramu, abyste to udělali. Během automatických bezpečnostních kontrol Instagram občas obnoví přihlašovací údaje, které byly ukradeny z jiných webů. Pokud Instagram zjistí, že vaše heslo mohlo být ukradeno, můžete změnou hesla na Instagramu a dalších webech zajistit, že váš účet zůstane v bezpečí, a zabránit tomu, že ho někdo v budoucnu napadne.
Nikdy nesdělujte své heslo osobě, kterou neznáte nebo které nedůvěřujete.
Zapněte dvoufázové ověření, které vám poskytne další úroveň zabezpečení účtu.
Ujistěte se, že je váš e-mailový účet zabezpečen. Každý, kdo může číst vaše e-maily, má pravděpodobně také přístup k vašemu účtu na Instagramu. Změňte hesla pro všechny svoje e-mailové účty a ujistěte se, že žádné z nich není stejné.
Pokud se o používání počítače nebo telefon dělíte s dalšími osobami, odhlašujte se od Instagramu. Při přihlašování z veřejného počítače políčko „Pamatovat si mě“ nezaškrtávejte, protože zůstanete přihlášení i po uzavření okna prohlížeče.
Než udělíte oprávnění nějaké aplikaci třetí strany, přemýšlejte.