Odborné články V přípravě - Úvod  Odborné články  Bleskovky  Témata  List  EN  CZ  Seriály  Blogy  ČlánkyCZ

Úvod  Informatika   Sítě   OS   Programování   Hardware   Software   Administrace   Bezpečnost   Management   Technologie   Vše  Hotovo

 

Název

Obrázek

Popis

Group policy (0)

Zásady skupiny je infrastruktura, která umožňuje implementovat konkrétní konfigurace pro uživatele a počítače. Nastavení zásad skupiny jsou obsaženy v objektech zásad skupiny (GPO), které jsou spojeny s následujícími služby kontejnerů adresářové služby Active Directory: weby, domény nebo organizační jednotky (OU).

Hyper-V WS2008 R2 (0)

Microsoft Hyper-V, přezdíván také jako Viridian a v minulosti nazýván jako Windows Server Virtualization, je hypervizorově stavěný serverový systém pro x86-64 (32 a 64 bit) systémy. Beta verze Hyper-V byla dodávána i s některými edicemi Windows Server 2008 a konečná verze (automaticky aktualizovaná skrze Windows Update) byla vydána 26. června 2008. Hyper-V. Od té doby je Hyper-V dostupný zdarma, jako celek. Také se dočkal aktualizace na druhou generaci - R2

CCNA (0)

Příprava na zkoušku CCNA.

Windows Server 2012 (0)

Výsledek obrázku pro windows server 2012

Na rozdíl od svého předchůdce nemá Windows Server 2012 žádnou podporu pro počítače s procesory Itanium a má čtyři vydání. Byly přidány různé funkce (s velkým důrazem na cloud computing), jako aktualizovaná verze Hyper-V s novou rolí správy IP adres, nová verze Správce úloh v systému Windows a nový souborový systém s názvem ReFS. Windows Server 2012 obdržel obecně dobré recenze i přesto, že obsahuje kontroverzní uživatelské rozhraní Metro, které bylo i ve Windows 8. Nástupce Windows Server 2012, nazvaný Windows Server 2012 R2, byl vydán spolu s Windows 8.1 v říjnu 2013.

Kali Linux (0)

Výsledek obrázku pro kali linux

Kali Linux je linuxová distribuce odvozená od Debianu, navržená pro digitální forenzní analýzu a penetrační testy. Představuje modifikovaný BackTrack, je plně kompatibilní s vývojovou platformou Debianu, čemuž mimo jiné odpovídá i plná synchronizace s příslušnými Debian aktualizačními repozitářmi. Distribuce je určena pro potřebu bezpečnostních testů v prostředí organizací. Kali Linux je možné nainstalovat na pevný disk počítače nebo spustit bez instalace díky Live CD. Je distribuován v 32- i 64bitové verzi, stejně jako i pro procesory ARM, které se používají v osobních počítačích Raspberry Pi.

Python (0)

Výsledek obrázku pro python

je vysokoúrovňový skriptovací programovací jazyk, který v roce 1991 navrhl Guido van Rossum. Nabízí dynamickou kontrolu datových typů a podporuje různá programovací paradigmata, včetně objektově orientovaného, imperativního, procedurálního nebo funkcionálního.

Windows 10 (0)

Windows 10 je v informatice název verze operačního systému od firmy Microsoft z řady Windows NT, která byla vydána 29. července 2015. Zavádí jednotné uživatelské prostředí různé platformy.