Platformy

Název

Obrázek

Popis

HTML 5 Výsledek obrázku pro html5 HTML5 je v informatice verze značkovacího jazyka HTML sloužícího pro tvorbu webových stránek. Finální specifikace byla vydána 28. října 2014.

Flash

Výsledek obrázku pro flash player

Flash je grafický vektorový program, momentálně ve vlastnictví společnosti Adobe (dříve Macromedia). Používá se především pro tvorbu (převážně internetových) interaktivních animací, prezentací a her. Rozšíření Flashe na internetu pomohla malá velikost výsledných souborů, protože se uchovávají ve vektorovém formátu, a proto ve většině případů vytlačily flashové bannery ty klasické, dříve používané ve formátu GIF.

Wordpress Výsledek obrázku pro Wordpress WordPress je svobodný open source redakční publikační systém napsaný v PHP a MySQL a vyvíjený pod licencí GNU GPL. Je oficiálním nástupcem systému b2/cafelog a má širokou uživatelskou a vývojářskou komunitu. Počet stažení verze 4.7 samotné dosahuje od vydání téměř 36 milionu.[1] Dle oficiálních statistik je používán jako CMS na více než 27 % webových stránek na světě[2] a překonává tak open source CMS jako Joomla či Drupal, které se drží pod třemi procenty.
Joomle Výsledek obrázku pro Joomla! Joomla! je bezplatný open source CMS pro účely publikování informací na internetu. Je napsána v jazyce PHP a využívá databázi MySQL. Joomla! podporuje caching, indexaci stránek, RSS, tisknutelné verze stránek, zobrazování novinek, blogy, diskusní fóra, hlasování, kalendář, vyhledávání v rámci webserveru, lokalizace a vícejazyčné verze.
Drupal Výsledek obrázku pro Drupal Drupal je softwarový systém pro správu obsahu, který původně napsal Dries Buytaert. Umožňuje tvorbu internetových časopisů, blogů, internetových obchodů a jiných komplexních systémů. Je naprogramován v jazyce PHP. Oficiálně podporovanými databázemi v Drupalu jsou relační databáze MySQL a PostgreSQL a od verze 7 i SQLite. Pomocí rozšiřujících modulů je možné používat další typy databází - MSSQL, Oracle, MongoDB.
Magento Výsledek obrázku pro magento Magento is an open-source e-commerce platform written in PHP. The software was originally developed by Varien, Inc, a US private company headquartered in Culver City, California, with assistance from volunteers. Varien published the first general-availability release of the software on March 31, 2008. Roy Rubin, former CEO of Varien, later sold a substantial share of the company to eBay, which eventually completely acquired and then sold the company to Permira.