RFID -

Android  APT  ATM  Bot  BigBrother  Bluetooth  BotNet  Bugy  Cloud  Creck  Exploit  Fingerpriting  Goog. Hack  Hacker  Hardware  ICS  Incidenty  iOS  IoT  Krimi  Teror  Linux  Mac  Mobil  Outsourcing  Open Source  Phishing  Rootkit  Ransom  RFID  Soc.inžen.  Sociální sítě  Spam  Steganografie  Šifrování  Tor  TV  Útoky  Viry  Virtualizace  WiFi  Zranitelnosti

 

Název

Popis

Side Channel Attacks

V kryptografii , je útok postranním kanálem je jakýkoliv útok na základě informací získaných od fyzického zavedení jednoho šifrovacího systému , spíše než hrubou silou nebo teoretické slabiny v algoritmech (srov dešifrování ). Například informace o časování, spotřebu energie, elektromagnetické úniky, nebo dokonce zvuk může poskytnout další zdroj informací, které lze zneužít k přerušení systému. Některé útoky postranními kanály vyžadují technické znalosti vnitřního fungování systému, na kterém je realizován kryptografie, i když jiné, jako je diferenciální analýza energie jsou účinné jako black-box útoky. Mnoho silné útoky postranními kanály jsou založeny na statistických metodách propagoval Paul Kocher .

Power Glitch Attacks

Jeden způsob, jak zabránit útokům postranního kanálu je otočit soukromý klíč často po každé transakci se za pomoci generátoru náhodných čísel, ale zručný hacker může překonat to s takzvaným "Power glitchů útok." Opakovaně řezání RFID čip moc těsně předtím, než se změní tajný kryptografický klíč je znám jako síla glitch útoku.Při použití této metody, mohou hackeři činí výše uvedené strategie neefektivní a spustit stejné nežádoucí-kanálový útok tisíckrát, se stejným klíčem, s cílem získat vzor a načíst informace z RFID čipu.