CryptoWall

Cryptowall a CryptoWall 4.0?
CryptoWall a Cryptowall 4.0 jsou téměř identické počítačové viry, které patří do kategorie ransomware. Hlavní věc na kterou musíte při jednání s těmito ransomwary pamatovat je, že neexistuje žádný Cryptowall decrypter, který by vám mohl soubory opravit a dešifrovat. Stejně jako jeho předchůdce, CryptoWall 4.0 využívá pokročilé technologie šifrování důležitých souborů a žádá zaplatit výkupné za speciální dešifrovací klíč. Pokud nechcete přijít o své peníze, neměli byste toto výkupné platit. Tisíce lidí po odeslání peněz hackerům odešlo s prázdnou.

Měli bychom začít tento příspěvek od začátku. Takže co je to ransomware? Ransomware je velmi nebezpečný počítačový parazit, který usiluje o šifrování souborů a nedává možnost tuto akci vrátit „ZPĚT“ a soubory dešifrovat. Ransomware viry hackeři nejčastěji používají k šifrování souborů s těmito příponami: .docx, .pdf, .txt, .img, .gif, .mp3, .mp4, .flv. Virus CryptoWall 4.0 může nejen šifrovat dat; může také změnit jejich názvy. Tento virus nahradí názvy souborů náhodnými kódy, takže oběť nemůže rozpoznat, které soubory byly zašifrovány. Kromě toho je tato nová verze CryptoWall jen těžko zjistitelná anti-virovými programy. Může dokonce proniknout skrz bránu firewall druhé generace. Tento virus může ve vašem počítači také zanechat další malware , aby se zabránilo jeho odhalení.

Poté tomto ransomware zašifruje soubory a v každé složce zanechá zprávu, která obsahuje šifrovaná data. Takové zprávy se mohou objevit jako .txt, .html nebo .png soubory. Například:

HELP_YOUR_FILES.TXT
HELP_YOUR_FILES.HTML
HELP_YOUR_FILES.PNG

Tyto zprávy mohou zahrnovat tato prohlášení:

Nemůžete najít soubory, které potřebujete?
Je obsah souborů, které jste prohlíželi nečitelný?
Je to normální, protože názvy souborů, stejně jako data v souborech byly zašifrovány.
Gratulujeme!
Stali jste se součástí komunity CryptoWall.
[…]
Pro vaši informaci, software pro dešifrování souborů (stejně jako soukromý klíč, který je jeho součástí) je placený produkt.

Jak jste si mohli všimnout ransomware CryptoWall 4.0 žádá, abyste zaplatili výkupné za podezřelý „dešifrovací klíč.“ Těmto slibům byste neměli věřit, protože neexistuje žádná záruka, že vám tento virus vaše soubory vrátí.

CryptoWall 4.0

CryptoWall 4.0
Jak mohl CryptoWall 4.0 nakazit můj počítač?
CryptoWall 4.0, který je také známý jako HELP_YOUR_FILES virus, se šíří stejně jako ostatní verze CryptoWall prostřednictvím e-mailu. Tyto infekční e-maily mohou být filtrovány jako nevyžádaná pošta nebo spam, ale existuje možnost, že vaše e-mailová služba není schopná je tímto způsobem filtrovat. Neměli byste však otevírat e-maily od neznámých odesílatelů. Takové emaily od CryptoWall 4.0 obsahují textovou přílohu, která je ve skutečnosti soubor JavaScript. Jakmile ji otevřete, virus CryptoWall 4.0 pronikne do vašeho systému.

Pokud chcete zabránit úniku dat a ztrátě souborů, měli byste přemýšlet o možných způsobech, jak váš počítač ochránit. Doporučujeme vám nainstalovat anti-malwarový program, například SpyHunter. Tento program může odstranit ransomware CryptoWall 4.0 z počítače. Nicméně, jakmile ransomware zašifruje soubory, může být velmi obtížné nebo dokonce nemožné tyto soubory získat zpět. Proto byste měli soubory vždy zálohovat na externí disk.

%MCEPASTEBIN%

Jak tento virus odstranit a opravit počítač?
Pokud vidíte, že názvy vašich souborů se změnily na HELP_YOUR_FILES.TXT, HELP_YOUR_FILES.HTML, HELP_YOUR_FILES.PNG a podobné, byli jste napadeni virem CryptoWall 4.0. Tento virus je zařazen do kategorie ransomware což znamená, že se snaží, aby jste zaplatili výkupné výměnou za dešifrovací klíč, který je k odblokování souborů nezbytný. Neexistuje však žádná záruka, že jej i přesto, že jste udělali vše co vám bylo řečeno dostanete. To je důvod, proč doporučujeme vytvářet extra kopie vašich souborů a umístit je na bezpečné místo, jako je například externí pevný disk, Dropbox, atd.

Cryptowall 4.0 lze odstranit s pomocí jednoho z anti-malwarových programů uvedených níže. Všimněte si, že nemůže být odstraněn ručně nebo s pomocí pochybných nástrojů Cryptowall 4.0 decrypters. Všechny postupy odstranění, které by vám měly pomoci opravit počítač jsou uvedeny níže. Nezapomeňte být velmi opatrní při procházení internetu – neotevírejte podezřelé přílohy e-mailů a nenavštěvujte nedůvěryhodné webové stránky. V dnešní době se na internetu najde spousta kybernetických zločinců – nestaňte se obětí jednoho z nich.