Samas

My won’ t bylo přehnané, když řekneme, že každý den jsme se probudit až po nový kus ransomware právě objevil v přírodě. Bohužel, každý nový výkupné je horší než jeho předchůdce â €“škodlivý, sofistikované a škodlivé. Útoky ještě více stresující a šance výkupné jsou placeni více pravděpodobné, útočníci jsou nyní zaměřené na zdravotnictví, a to se zdá být trvalý trend.

Počátkem tohoto roku, jednoho zdravotnického zařízení â €“Hollywood Presbyteriánské â €“ zaplatil výkupné ve výši 17.000 dolarů. Od té doby byly zasaženy více nemocnic po celém světě, a útoky pokračovat, jak mluvíme.

V současné době Cisco Talos vyšetřuje nový kmen ransomware daboval SamSam. Na rozdíl od ostatních ransomware, SamSam doesn’ t spoléhat na uživatelů kliká na infikovaných e-mailové přílohy nebo návštěvě škodlivé webové stránky. SamSam se šíří prostřednictvím serveru bez opravy chyb. Vědci věří, že nemocnice jsou hlavní cíle tohoto ransomware, neboť nebyl zaznamenán žádný další oběti.

Chcete-li odebrat SamSam
Ransomware je také známé jako Samas/SamSam/MSIL. B/C. Jeho tvůrci jsou s využitím JexBoss â €“open source nástroj pro testování a využívání app servery JBoss. Jejím prostřednictvím získávají přístup k síti a jsou šifrování více Windows systémů.

Proč jsou útočníci přijetí této nové, úroveň serveru metodu distribuce? Podle expertů, nová metoda je vysoce efektivní, protože to může jít nepozorovaně po nespecifikovanou dobu, zatím maximální poškození targetâ €™ s vnitřní infrastruktura. Jak již bylo řečeno, SamSam je navržen tak, aby proniknout hospital’ s síť využívat systém serverů. Jakmile jsou na, útočníci identifikovat klíčové datové systémy pro šifrování.

SamSam Ransomware: proces šifrování

SamSam ransomware zašifruje různé typy souborů pomocí algoritmu AESa pak zašifruje klíč s RSA 2048. Použití obou algoritmů znemožňuje obnovení souboru, pokud útočníci udělali chybu v algorithms’ implementace. Ita€™ s zajímavé vzorky zjištěnou Talos weren’ t zabaleno a didn’ t obsahovat anti-debugging rysy.

Další zajímavé detaily o SamSam je, že ransomware by zastavit proces šifrování, je-li systém byl spuštěn Windows dříve než Vista. Vědci věří, že to bylo kvůli problémům s kompatibilitou. Kromě toho ransomware didn’ t odhalit žádné velení a řízení činností a může šifrovat soubory offline, což je také zvláštní. Je zřejmé ransomware je soběstačný, jak je vysvětleno v Talos.

Zde je úplný seznam cílových souborů:

→.3dm, .3ds, .3fr, .3g2, .3gp, .3pr, .7z, .ab4, ACCDB, ACCDE, ACCDR, ACCDT, .ach, .acr, .act, .adb, .ads, .agdl, .ai, .ait, .al, .apj, .DNG, ASF, .asm, ASP, aspx, ASX, AVI, .awg, .zpět, .backup, .backupdb, BAK, .bank, .bay, .bdb, .bgt, .bik, BKF, .bkp, .blend, .bpw, .c, CDF, .cdr, .cdr3, .cdr4, .cdr5, .cdr6, .cdrw, CDX, .ce1, .ce2, CER, .cfp, CGM, .cib, Class, .cls, .cmt , .cpi, CPP, CR2, .craw, CRT, přípony CRW, .cs, .csh, .csl, CSV, .dac, DB, DB časopis, .db3, DBF, dbx, .dc2, DCR, .dcs, .ddd, .ddoc, .ddrw, .dds, .der, .des, .design, .dgc, .djvu, souborů ve formátu, doc, DOCM, DOCX, dot, dotm, DOTX, .drf, .drw, DTD, DWG, .dxb, DXF, .dxg, EML, .eps, .erbsql, .erf, EXF, FDB, .ffd, .fff, .fh, .fhd, .fla, .flac, .flv, .fmb, FPX, .fxg, .gray, .grey, .gry , .h, .hbk, .hpp, htm, HTML, .ibank, .ibd, .ibz, .idx, IIf, .iiq, .incpas, indd, .jar, .java, .jin, .jpe, .jpeg, .jpg, .jsp, .kbx, .kc2, .kdbx, .kdc, s příponou Key, .kpdx, .lua, .m nástroj, .m4v, .max, MDB, .mdc, MDF, .mef, .mfw, .mmw, .moneywell, .mos, MOV, MP3, MP4, MPG, .mrw, MSG, .myd, ND, .ndd, NEF, NK2, .nop, .nrw, .ns2, .ns3, .ns4, .nsd, .nsf, .nsg, .nsh, .nwb, .nx2, .nxl , .nyf, OAB, obj, .odb, ODC, .odf, .odg, .odm, ODP, ODS, ODT, .oil, .orf, OST, .otg, .oth, .otp, .ots, .ott, P12, P7B, P7C, PAB, .pages, .pas, Pat, .pbl, PCD, PCT, pdb, .pdd, PDF, .pef, PEM, PFX, .php, .php5, .phtml, .pl, .plc, .png, pot, POTM, POTX, PPAM, PPS, PPSM, PPSX, PPT, PPTM, PPTX, .prf, PS, .psafe3, .psd, .pspimage, PST, .ptx, .py, .qba, .qbb , .qbm, .qbr, .qbw, .qbx, .qby, .r3d, .raf, .rar,, s příponou Rat, .raw, .rdb, .rm, RTF, .rw2, .rwl, RWZ, .s3db, .sas7bdat, říkají, .sd0, .sda, SDF, .sldm, .sldx, .sql, .sqlite, .sqlite3, .sqlitedb, .sr2, souborů, SRT, .srw, .st4, .st5, .st6, .st7, .st8, .std, .sti, .stw, .stx, .svg, SWF, .sxc, .SXD programu, .sxg, .sxi, .sxi, .sxm, SXW, .tex, TGA, .thm, TIB, .tif, .tlg, txt, .vob, .wallet, zvládá tyto algoritmy:, WAV , .wb2, .wmv, WPD, WPS, .x11, .x3f, .xis, XLA, .xlam, .xlk, XLM, .xlr, XLS, xlsb, .xlsm, XLSX, xlt, xltm, xltx, XLW, XML, .ycbcra, .yuv, zip

Stáhnout nástroj pro odstranění
Chcete-li odebrat SamSam
SamSam Ransomware: platby

Vědci zaznamenali, že částku a způsob platby i možnosti. Například v jednom případě, oni viděli možnost platby jednoho Bitcoin pro každého infikovaného systému. Později se tato cena změnil na 1,5 nebo 1,7 Bitcoin. Možnost hromadné dešifrování byl také přidán â €“cenu 22 Bitcoin pro všechny infikované počítače. Během vyšetřování výzkumníci poznamenal různé peněženky Bitcoin nabídl uživatelům. Celková částka Bitcoin v peněženky byl přibližně 275, nebo něco jako $115.000.

SamSam Ransomware: závěr

Jako viditelné za vše, co je napsáno v článku SamSam není vaše průměrná ransomware. Za prvé zneužívá chyby v neopravených servery JBoss a mohou využívat offline šifrování. I když vědci věří, že útočníci za SamSam jsou nové ransomware podnikání, že shouldn’ t být podceňována. V člen určitý dokonalý nejmenší, ransomware kousky jako SamSam a MakTub se považují za další fáze â €˜the ransomwareâ €™, jak vykazují nové chování z hlediska infekce a komunikaci s oběťmi.

SamSam a podobné ransomware jsou mimořádně zničující vzhledem k tomu, že celé obchodní podniky mohou být napadeny prostřednictvím serveru bez opravy chyb.

Ransomware prevence a ochrana

Však způsob, jak minimalizovat, nebo lépe, ruší škody ransomware útok je stále beze změny â €“svá data. Nejlepší volbou podle vašich potřeb a Chraňte svá data před ita€™ s příliš pozdě:

SOS Online zálohování Software

EaseUS Todo Backup domů Software

Chcete-li zajistit, že software není náchylné na chyby, můžete nainstalovat následující svobodný software:

Secunia Personal Software inspektor

Pokud je to příliš pozdě a jste již byli napadeni ransomware, pokus o obnovení souborů prostřednictvím software pro obnovu dat:

Top 5 programy pro obnovu dat

Konečně udržovat počítač chráněný vůbec časy je klasická v kybernetické bezpečnosti.

Spy Hunter skener bude pouze detekovat hrozby. Pokud chcete hrozbu automaticky odebrat, musíte zakoupit plnou verzi anti-malware nástroj. Zjistěte více o SpyHunter Anti-Malware nástroj / jak odinstalovat SpyHunter

Manuál SamSam odstranění průvodce

Krok 1. Odinstalovat SamSam a související programy

Systém Windows XP

Otevřete nabídku Start a na příkaz Ovládací panely
Zvolte možnost Přidat nebo odebrat programy
Vyberte aplikaci, nežádoucí
Klepněte na tlačítko Odebrat
Windows 7 a Vista

Klepněte na tlačítko Start a zvolte ovládací panely
Přejít na odinstalovat program
Klepněte pravým tlačítkem myši na podezřelém softwaru
Vyberte odinstalovat
Windows 8

Přesunout kurzor na levém dolním rohu
Klepněte pravým tlačítkem a otevřete ovládací Panel
Vyberte možnost odinstalovat program
Odstranit nechtěné aplikace
control-panel-uninstall Jak odstranit SamSam

control-panel-uninstall Jak odstranit SamSam

Krok 2. Odebrat SamSam z vašeho prohlížeče

 

Otevře IE a klikněte na ikonu ozubeného kola

ie-settings Jak odstranit SamSam


Vyberte spravovat doplňky

ie-manage-addons Jak odstranit SamSam
Odebrání nechtěných rozšíření
Změna domovské stránky: ikonu ozubeného kola → Možnosti Internetu (karta Obecné)
ie-internet-options Jak odstranit SamSam

Svůj prohlížeč nastavit: ikonu ozubeného kola → Možnosti Internetu (karta Upřesnit)
Klepněte na tlačítko Obnovit, zaškrtněte políčko a klepněte na tlačítko Obnovit
ie-reset Jak odstranit SamSam

Z Mozilla Firefox odstranit SamSam

Otevřete Mozilla a klepněte na nabídku
ff-settings-menu Jak odstranit SamSam

Zvolte doplňky a přejít na rozšíření
Vyberte nežádoucí doplněk a klepněte na tlačítko Odebrat
ff-extensions Jak odstranit SamSam

Obnovit Mozilla: Alt + H → informace o řešení potíží
ff-troubleshooting Jak odstranit SamSam

Klepněte na tlačítko Obnovit Firefox, potvrďte ji a klepněte na tlačítko Dokončit
ff-troubleshooting Jak odstranit SamSam

Odinstalovat SamSam z Google Chrome

Otevřete Google Chrome a klepněte na nabídku
chrome-menu-tools Jak odstranit SamSam

Vyberte rozšíření nástroje →
Vyberte doplněk a klepněte na ikonu popelnice
chrome-extensions Jak odstranit SamSam

Změnit svůj vyhledávač: Menu → nastavení
Hledání na položku Spravovat vyhledávače
chrome-manage-search Jak odstranit SamSam

Odstranit nežádoucí vyhledávač
chrome-search-engines Jak odstranit SamSam

Svůj prohlížeč nastavit: nastavení → obnovit nastavení prohlížeče
chrome-reset Jak odstranit SamSam

Klepněte na tlačítko Obnovit k potvrzení akce