Seriály Operační systémy -  Úvod  Školení  Sylaby   
Úvod  Úvod do informatiky (8)   Počítačové sítě (33)   Operační systémy (5)   Programování (17)   Hardware (27)   Software (2)   Administrace (4)   Bezpečnost (25)   Management (8)   Technologie (14)   Matematika  Jazyky  Vše

Název

Obrázek

Popis

Jak zabezpečit Android

Výsledek obrázku pro Android

Operační systém Android je nejprodávanějším mobilním operačním systémem na světě – ve třetím kvartále roku 2011 dosáhl 52,6% podílu na trhu (podle prů- zkumu agentury Gartner). Uživatelé zařízení s OS Android vyhledávají nejen kvůli celkovému propojení s Google účtem (což obnáší například automatické zálohování kontaktů), ale i se sociálními sítěmi jako je Facebook nebo Twitter.

Jak zabezpečit iOS

Související obrázek

Operační systém iOS, dále jen systém iOS, je mobilní operační systém, určený pro provoz přenosných zařízení typu smartphone, tablet, nebo multimediální centrum. Systém iOS byl představen v lednu roku 2007 společně s první verzí zařízení iPhone a dotykovou verzí přehrávače iPod. Do současnosti se vývoj systému posunul od první verze 1.0 do aktuální verze 7.1.

iOS Novinky

Související obrázek

dříve iPhone OS, je mobilní operační systém vytvořený společností Apple Inc. Původně byl určen pouze pro mobilní telefony iPhone, později se však začal používat i na dalších mobilních zařízeních této firmy, jako jsou iPod Touch, iPad a Apple TV.

Operační systémy

Související obrázek

Operační systém je v informatice základní programové vybavení počítače (tj. software), které je zavedeno do paměti počítače při jeho startu a zůstává v činnosti až do jeho vypnutí. Skládá se z jádra (kernel) a pomocných systémových nástrojů.

Linux Debian
Stahuj

Výsledek obrázku pro linux debian

Kompletní seriál o systému Debian.

Windows Server 2008 v přípravě

Výsledek obrázku pro ws2008

Windows Server 2008 (též Win2K8 nebo W2K8) je v informatice název operačního systému z řady Windows NT od firmy Microsoft, který byl vydán v roce 2008. Je určen pro použití jako server v počítačové síti. Systém sdílí stejný kód důležitých částí se systémem Windows Vista (od SP1).

Windows Server 2012 v přípravě

Výsledek obrázku pro windows 2012

Windows Server 2012 (též Win2K12 nebo W2K12) je v informatice název operačního systému z řady Windows NT od firmy Microsoft. Na trh byl uveden 4. září 2012. Jedná se o serverovou verzi systému Windows 8 a jeho nástupcem byl Windows Server 2008 R2.

Win7  v přípravě

Jak procovat s Win 7

Příkazový řádek

Výsledek obrázku pro příkazový řádek

Základní znalosti příkazového řádku.

MacOS

Výsledek obrázku

dříve OS X a Mac OS X) je aktuální operační systém pro počítače Macintosh. První Mac OS X v10.0 byl vydán 24. března 2001. Vznikl jako kombinace několika různých technologií. Základ systému se jmenuje Darwin a je složen z hybridního jádra unixového typu XNU spolu s množstvím BSD, GNU a dalších open source nástrojů.

Unix v přípravě

Související obrázek

UNIX je v informatice ochranná známka operačního systému vytvořeného v Bellových laboratořích americké firmy AT&T v roce 1969. Většina současných operačních systémů je unixovými systémy různou měrou inspirována.

Windows 10

Výsledek obrázku pro windows 10

je operační systém rodiny Windows NT společnosti Microsoft, určený pro budoucí použití na stolních počítačích, noteboocích, tabletech, chytrých telefonech, Xboxu i dalších zařízení, jednoho dne i například v hodinkách. Tento systém vyšel 29. července 2015 a má být podle Microsoftu přelomový: sjednocuje všechna zařízení pod jeden systém (byť lehce modifikovaný, vždy ale se stejným jádrem), vrací zpět jednotu uživatelského prostředí spojením Modern UI a Windows Aero.