Studijní plány - Úvod  Škola (42)  Studijní plán (3)  Online kurzy (16)  IT Kurzy a certifikace  Technické vybavení PC  Knihy  Papers  Video

Cyber Specialista  Správce Sítě  Správce systému 

 

Název

Obrázek

Popis

Správce systémuVýsledek obrázku pro IT správce systémuSprávce informačních technologií navrhuje, implementuje, udržuje a zajišťuje správu operačních systémů počítačů, softwarových aplikací a počítačových sítí.

Cyber Specialist

Výsledek obrázku pro Cyber SpecialistaKybernetická bezpečnost (Cyber Security) je odvětví výpočetní techniky známé jako informační bezpečnost, uplatňované jak u počítačů tak i sítí. Cílem informační bezpečnosti je ochrana Informací a majetku před krádeží, korupcí, nebo přírodní katastrofou, přičemž informace a majetek musí zůstat přístupné a produktivní jeho předpokládaným uživatelům.
Správce SítěSouvisející obrázekOdstraňuje případné poruchy, případně objednává servis od specializované firmy. Zajišťuje ochranu dat, jejich zálohování a ochranu proti virům. Provádí optimalizaci provozu sítě vzhledem k potřebám uživatelů. Zajišťuje nákup a provádí instalaci nových počítačů a jejich příslušenství a nového softwaru, zaškoluje uživatele. Zajišťuje připojení sítě na internet, případně připojení do sítě nadřízené organizace.