TV -

Android  APT  ATM  Bot  BigBrother  Bluetooth  BotNet  Bugy  Cloud  Creck  Exploit  Fingerpriting  Goog. Hack  Hacker  Hardware  ICS  Incidenty  iOS  IoT  Krimi  Teror  Linux  Mac  Mobil  Outsourcing  Open Source  Phishing  Rootkit  Ransom  RFID  Soc.inžen.  Sociální sítě  Spam  Steganografie  Šifrování  Tor  TV  Útoky  Viry  Virtualizace  WiFi  Zranitelnosti

 

Název

Obrázek

Popis

Click Fraund

Instalace adware nebo malware, který vykonává klikání na televizoru by mohlo být cestou k útočníkům profitovat z infikování chytré televizory. Vzhledem k tomu, TV zůstat zapnutý po dlouhou dobu konstantní, ad-kliknutím na pozadí bez vědomí majitele, by mohla vyvolat kybernetických zločinců partnerský příjmy.

Botnet

Přidání chytré televizory do botnetu a používat je k provedení Distributed Denial-of-service (DDoS) útok, je také přijatelný. Nicméně, směrovače jsou zajímavější cíl pro toto, a jak jsme viděli s hrozbami, jako jsou Wifatch, směrovače s výchozími hesly může být také snazší dělat kompromisy.

Data theft

Krádež pověření účtu pro online streaming služby nebo App obchodech jako Google Play je také možnost. Verze Androidu používá pro Android TV ztěžuje použití ukrást tyto údaje účtu, ale to může být možné s ostatními inteligentními TV operačních systémů.

Cryptocurrency mining

Nové televizory mají výkonnější grafické čipy, které by je mohlo dělat zajímavé cíle pro těžbu kryptografických měny jako Bitcoin; Nicméně, ve srovnání se specializovanými čipy ASIC, je unesena Smart TV nebude generovat mnohem zisk pro zločinci, ale rozsáhlá síť z nich by mohla být k užitku.

Ransom

infikovat chytré televizory s ransomware by mohly být ziskové útok scénář pro zločinci. Televizory může stát spoustu peněz, a jak jsme viděli s PC a smartphone ransomware, hrozba ztráty přístupu k našim drahých zařízení a data jsou držiteli, je dost, aby se mnoho lidí zaplatit. Navíc, jak jsem zjistil, tento útok je triviální provádět.

Access to other connected devices

by byla ohrožena inteligentní TV může poskytnout zločince s představovat poštu pro přístup k další zařízení v domácí síti prostředí nebo firemní síti.

Privacy

Inteligentní televizory mohou shromažďovat velké množství soukromých informací, jako jsou údaje o používání, včetně hlasových a obrazových záznamů. Počítačoví zločinci se mohou pokusit ukrást tato data před nebo když je nahrát na backend, aby jej použít pro jemné doladění dalších útoků nebo vydírat uživatele.