Krok za krokem: Povolení oddalování dat na svazcích systému Windows Server 2012

Nová funkce systému Windows Server 2012 s názvem Úložné prostory je navržena tak, aby změnila úkol úložiště pro podniky tím, že poskytuje virtualizaci úložného prostoru v krabici, která může využívat zařízení pro ukládání zboží s nízkými náklady. Jsme již několikrát pokryli skladovací prostory:

pro tento krok-za-krokem se podíváme na Deduplikace dat. a jak jej povolíme a nakonfigurujeme na svazku vytvořit na fondu úložiště. Předpokládejme, že váš fond úložišť je vytvořen a používá se s ním data. pro mé laboratoře jsem kopíroval obrazovou knihovnu svých rodin. (Vím, že existuje spousta duplikátů).

Deduplicace dat v systému Windows Server 2012 ukládá více dat v méně fyzickém prostoru. Dosáhne vyšší efektivity úložiště, než bylo možné v předchozích verzích s úložištěm Single Instance nebo kompresí NTFS. Může pracovat na desítkách velkých svazků primárních dat současně, aniž by to ovlivnilo jiné pracovní zatížení na serveru.

Deduplikace zachovává redundanci, aby zajistila, že data budou v případě poškození dat obnovitelná. Deduplikace je pouze u souborů na souborovém serveru; není podporována pro databáze Exchange a databáze SQL.

Dnes budeme dělat 3 věci s deduplikace dat.

  1. Instalace deduplikace

  2. Povolit a konfigurovat deduplikace na existujícím svazku

  3. Sledujte výsledky deduplikace

Nainstalujte

1- V Průvodci přidáním rolí a funkcí v části Roles serveru , Služby souborů a úložišť, Služby souborů a služeb iSCSI a vyberte možnost Deduplicace dat 

3

Klepněte na tlačítko Další , dokud Instalace je aktivní tlačítko, a potom klepněte na tlačítko Instalovat .

Po dokončení klikněte na Zavřít

Můžete také použít nástroj PowerShell k jeho instalaci pomocí následujícího příkazu:

 

PS C: \> Import modulu ServerManager 
PS C: \> Přidat-WindowsFeature-název FS-Data-Deduplication 
PS C: \> Import-Modul Deduplication

 

Povolit a konfigurovat deduplikace na existujícím svazku

1- Na panelu Správce serverů klepněte pravým tlačítkem myši na datový svazek a vyberte položku Konfigurovat datovou kopii . Zobrazí se stránka s nastavením Deduplication.

5

2- Vyberte zaškrtávací políčko Povolit deduplikace dat , zadejte počet dnů, které uplynou od data vytvoření souboru, dokud nejsou soubory deduplikovány, zadejte přípony všech typů souborů, které by neměly být deduplikace a potom klepněte na tlačítko Přidat,chcete-li procházet libovolným složek se soubory, které by neměly být deduplikovány.

 

** pro účely této laboratoře nastavíme počet dnů na 0. Pokud nastavíte MinimumFileAgeDays na 0, deduplikace bude zpracovávat všechny soubory bez ohledu na jejich věk. To je vhodné pro zkušební prostředí, kde chcete provádět maximální deduplikace. Ve výrobním prostředí je však lepší počkat na několik dní (výchozí je 5 dní), protože soubory mají tendenci se hodně měnit po krátkou dobu před tím, než se změna zpomalí. To umožňuje co nejefektivnější využití serverových zdrojů.

6

3. Klepnutím na tlačítko Použít použijte tato nastavení a vrátíte se do panelu Správce serverů

4- V Správci serverů v části Služby souborů a úložiště a servery klepněte pravým tlačítkem myši na server a vyberte možnost Deduplication Schedule a pokračujte v nastavení rozvrhu pro deduplikace.

7

8

9

Povolit deduplikace na svazku pomocí příkazu PowerShell na serveru. V tomto příkladu je povoleno deduplikace na svazku G.

PS C: \> Enable-DedupVolume G:

Volitelně nastavte minimální počet dní, které musí projít předtím, než je soubor deduplikován pomocí následujícího příkazu.

PS C: \> Set-Dedupvolume G: -MinimumFileAgeDays 20

 

To je ono. Deduplikace dat byla nastavena a nakonfigurována.

 

Sledujte výsledky deduplikace

Použijeme PowerShell k zobrazení výsledků datové kopie.

1) v konzole serveru Klepněte na položku Windows PowerShell .

10

2) Zadejte Optimalizace typu Start-DedupJob -Type -Volume F: a stiskněte klávesu ENTER.

11

3) Zadejte příkaz Get-Dedupjob a stiskněte klávesu ENTER. Tento příkaz spusťte každých několik sekund, dokud nejsou aktivní úlohy.

12

4) Zadejte příkaz Get-DedupStatus a stiskněte klávesu ENTER.

13

můžete se také podívat na vlastnosti svazku, abyste ukázali, kolik místa jste uložili.

14