Krok za krokem: Povolení služby BranchCache v systému Microsoft Windows Server 2012

BranchCache umožňuje vzdáleným kancelářím mít centralizovaný přístup k sdíleným souborům přes širokopásmovou síť s vyšší rychlostí a méně šířkou pásma. V systému Windows Server 2012 a v některých edicích systému Windows 8 je BranchCache součástí kolekce řešení známých jako "služby souborů s rozsáhlými oblastmi" nebo řešení WAFS. Tyto typy řešení mohou být drahé, ale jsou zahrnuty v krabici se systémem Windows Server. Obsah je uložen buď na serverech konfigurovaných pro uložení mezipaměti nebo do klientských počítačů se systémem Windows 8 nebo Windows 7, pokud v pobočce není k dispozici žádný server. Po klientském počítači v pobočce požaduje a přijímá obsah z hlavní kanceláře, obsah je ukládán do mezipaměti na pobočce, takže ostatní počítače v téže pobočce mohou lokálně získat obsah než stáhnout obsah z obsahu serveru přes WAN odkaz. Toto řešení je také optimální pro ty organizace, které mají kanceláře připojené prostřednictvím LTE nebo jiné mobilní technologie, jejichž přenosová rychlost by mohla být minimální, pokud by údaje byly staženy pouze jednou, na rozdíl od žádosti.

BranchCache má dva způsoby provozu, jak je znázorněno níže:

Distribuovaný režim vyrovnávací paměti je určen pro malé pobočky, které neobsahují lokální server pro použití jako hostovaný server vyrovnávací paměti. Režim distribuované mezipaměti umožňuje vaší organizaci využívat výhody služby BranchCache bez nutnosti dodatečného hardwaru v pobočkách.

 

Předpoklady

Stáhněte si a nainstalujte systém Windows Server 2012  do své laboratoře a dokončete toto cvičení . Alternativně můžete tuto laboratoř dokončit ve virtuálním nastavení laboratoří  stahováním a instalací Hyper-V Server 2012 .

 

Instalace BranchCache

 1. Nainstalujte funkci BranchCache na pracovní server pomocí následujících příkazů PowerShell:

 1. Instalovat-WindowsFeature BranchCache-ZahrnoutManagementTools

 2. Instalace-WindowsFeature FS-BranchCache-ZahrnujeManagementTools

 3. Instalace-WindowsFeature FS-Data-Deduplication-IncludeManagementTools

 4. Restartujte počítač

Nebo funkci BranchCache na vašem laboratorním serveru pomocí Průvodce přidáním rolí a funkcí, který naleznete ve Správci serverů.
 

 Vytvoření sdílené složky povolené BranchCache

 1. Ve Správci serverů přejděte na položku Soubory a úložiště
   

 2. Ve skupinovém rámečku Sdílení vytvořte novou sdílenou složku pomocí Průvodce novým sdílením
   

 3. Když na obrazovce Konfigurovat nastavení sdílení povolte v sdílené složce možnost Povolit ukládání do mezipaměti sdílení a Povolit soubor BranchCache a klepněte na tlačítko Další
   

 4. Prohlédněte si nastavení a klikněte na tlačítko Vytvořit

 

Nasazení serveru hostované mezipaměti

 1. V počítači, který je vybrán pro konfiguraci jako hostitelský vyrovnávací server, spusťte následující příkaz PowerShell a nainstalujte funkci BranchCache.
   

 

Konfigurace klienta Windows 8 k použití BranchCache

 1. Na klientovi systému Windows 8 spusťte program PowerShell a zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu ENTER.