Zálohování dat QNAP NAS do úložiště Microsoft Azure

QNAP QTS podporuje několik řešení zálohování cloud

QNAP QTS nabízí snadno použitelné, bohaté a zabezpečené řešení pro zálohování cloud, které vám umožní zálohovat data do různých veřejných služeb Cloud Storage společnosti Microsoft, včetně Microsoft Azure, Amazon S3, Amazon Glacier a IBM SoftLayer . Podporuje také různá soukromá řešení pro ukládání cloud, která jsou kompatibilní se systémy S3, OpenStack Swift a WebDAV. QNAP QTS je vaší cloud storage bránou, která vám pomůže vytvořit jednoduchý a cenově dostupný plán obnovy po haváriích, stejně jako bezstarostné uchovávání dat pro účely archivace nebo dodržování předpisů.

Tento tutoriál popisuje použití aplikace Azure Storage společnosti QNAP v aplikaci Turbo NAS k zálohování dat do úložiště Microsoft Azure Storage.

QNAP QTS umožňuje výkonné a bezpečné zálohování cloud

QNAP QTS Cloud Backup pro Azure Storage podporuje následující funkce:

 1. Podporuje ruční i plánovanou zálohu

 2. Podporuje plnou a přírůstkovou zálohu

 3. Podporuje flexibilní filtrování souborů pomocí typu, data a velikostí

 4. Podporuje šifrování přenosu SSL a šifrování AES-256 na straně klienta

 5. Podporuje správu více cloudových účtů

 6. Podporuje statistiky přístrojů a pracovních míst

 7. Podporuje konfigurovatelné možnosti obnovení chyby sítě

 8. Podporuje protokolování činnosti při sledování historie

 9. Podporuje vícevláknový přenos dat v jednom úkolu

 10. Podporuje souběžné provedení práce

 11. Podporuje obnovení přímo z cloudu pro scénáře obnovení po havárii

Microsoft Azure nabízí spolehlivé a vysoce výkonné úložiště v cloudu

Microsoft Azure poskytuje škálovatelná, trvanlivá řešení pro ukládání dat v cloudu, zálohování a obnovu pro veškerá data, která jsou velká a malá. Spolupracuje s infrastrukturou, kterou již potřebujete, abyste efektivně vylepšili stávající aplikace a strategii podnikové kontinuity a platíte pouze za data, která ukládáte. 
Microsoft Azure nabízí tři typy ukládání: (1) Blobs, (2) Tabulky a (3) Queue. Existují dva typy blobů: Block Blobs a Page Blobs. Aplikace "Azure Storage" společnosti QNAP používá k ukládání dat Blokové bloby, protože Block Blobs jsou určeny pro velké množství nestrukturovaných textových nebo binárních dat, jako jsou video, audio a obrázky.

 

Koncepce blobů v programu Microsoft Azure

Služba Blob obsahuje následující součásti:

Příprava na použití aplikace Microsoft Azure

Získejte účet Microsoft Azure

 1. Potřebujete účet Azure před použitím Azure Storage. Účet Azure dává vašim aplikacím přístup ke všem službám společnosti Microsoft Azure. Účet Azure může obsahovat až 200TB dat blob, fronty a tabulky

 2. Pokud nemáte účet služby Azure, můžete požádat o účet Microsoft na webu společnosti Microsoft Azure. Vezměte prosím na vědomí, že společnost Microsoft má nezávislou stránku určenou pro uživatele v Číně. Pokud byste chtěli používat službu Azure v Číně, navštivte webové stránky Microsoft China Azure společnosti Microsoft.

 1. Pokud již máte účet služby Azure, vytvořte si svůj vlastní účet Azure Storage podle níže uvedených kroků. Chcete-li vytvořit službu, klikněte na "Nový" v levém dolním rohu navigačního panelu:
   

 2. Klikněte na položku "Datová služba"> "Úložiště"> "Rychlé vytvoření"
   

 3. Do pole "URL" zadejte název subdomény, který se použije v adrese URL úložiště. Tento název bude také název účtu úložiště.

 4. V oblasti Region / Affinity vyberte oblast pro úložiště.

 5. V replikaci vyberte požadovanou úroveň replikace pro účet úložiště. Ve výchozím nastavení je nastavena na "Geo-Redundantní". Další možnosti jsou "Lokálně redundantní" a "Číst přístup Redundantní".

 6. Po vytvoření účtu úložiště klikněte na "Spravovat přístupové klávesy", abyste získali klíč "primární přístupový klíč" nebo "klíč sekundárního přístupu" v úložném účtu, protože budete muset zadat buď klíč v aplikaci QNAP Azure Storage.


 

Instalace na QNAP NAS

Nainstalujte QPKG úložiště Azure

Chcete-li nainstalovat Azure Storage na vašem Turbo NAS, přihlaste se do webového rozhraní QTS jako správce. Pak přejděte do části "Centrum aplikací"> "Zálohování / Synchronizace"> "Azurová skladování"> Klepněte na tlačítko "Přidat do QTS"

Spusťte úložiště Azure

Spusťte "Azure Storage" z plochy a klikněte na "Azure Storage" pro otevření "Azure CloudBackup Station"


 

Vytvořte Azure účet

 1. Klikněte na položku Účet> Vytvořit účet pro zálohování a obnovení úloh.
   

 2. Do konta "Úložiště" a "Přístupový klíč" z úložiště Azure dokončete nastavení "Vytvořit účet"
   

Vytvoření úlohy zálohování úložiště Azure

 1. Klepnutím na tlačítko "Zálohování"> "Vytvořit úlohu" vytvořte novou úlohu zálohování.
   

 2. Vyberte složku (y) zálohování. Pro zálohování lze vybrat jednu nebo více zdrojových složek.
   

 3. Nakonfigurujte plán zálohování. Můžete vybrat periodické plány s "Denní", "Týdně", "Měsíčně" nebo můžete zálohovat "Nyní".
   

 4. Nakonfigurujte nastavení zálohování. Můžete nastavit některé parametry připojení a také filtrovat záložní soubor, aby byl přenos efektivnější.
   

 5. Zvolte "Účet" a zadejte "Název kontejneru" a pak můžete vyzkoušet, zda je váš účet aktivní nebo ne. Kontejner, který používáte, musí být prázdný. Pokud zadáte neexistující název kontejneru, vytvoří se tímto kontejnerem nový kontejner.
   

 6. Zadejte název úlohy zálohování (výchozí: Cílová složka -> "Kontejner")
   

 7. Nastavení je nyní dokončeno. Pro tuto úlohu zálohování můžete provést některé akce: spuštění / zastavení úlohy, úpravy konfigurace úloh, prohlížení protokolů úloh nebo odstranění úlohy.
   

Vytvořte úlohy obnovení úložiště Azure

 1. Klepnutím na tlačítko "Obnovit"> "Vytvořit úlohu" vytvořte úlohu obnovení
   

 2. Vyberte úlohu obnovení a označte zdroj obnovy. Můžete obnovit z existující úlohy zálohování nebo obnovit z úložiště Azure přímo. Pokud obnovíte ze zálohy, budete mít možnost vybrat, kterou složku chcete obnovit.
   

 3. Vyberte cílovou složku pro obnovení v místním Turbo NAS
   

 4. Nakonfigurujte nastavení obnovení. Můžete nastavit některé parametry připojení a také filtrovat soubor obnovení, aby se převod stal efektivnějším.
   

 5. Zadejte název úlohy obnovení (výchozí: Cíl <- název kontejneru)
   

 6. Nastavení je nyní dokončeno. Pro tuto úlohu můžete provést některé akce: spuštění / zastavení úlohy, úpravy konfigurace úloh, prohlížení protokolů úloh nebo odstranění úlohy.