Počítačové viry Do hloubky -

Úvod  2019  2018  2017  2016  2015  2014  Bankovní  Databáze  Mobil  Ransom  Znalosti  Programy  Virus Calendar 

 

Název

Popis

Druhy počítačových virů Jaké jsou druhy počítačových virů.

Kategorie virů

Jaké jsou kategorie počítačových virů.

Počítačové viry jak fungují Jak fungují, projevují, postupují a jaké mají části.

Techniky detekce

Jaké existují techniky detekce počítačových virů.

 

Název

Popis

Bankovní On-line bankovnictví Informace o krádež zahrnuje porušení online finančních účtů zločinci pomocí různých metod za účelem získání citlivých hesel, přihlašovací údaje a údaje o kreditní kartě. S růstem popularity internetových bankovních služeb, krádeže bankovních informací se stala jedním z Mezi nejčastější typy trestné činnosti na internetu. Kromě krádeže přístupových kódů pro osobní bankovní účty - a firemních bankovních účtů - zločinci také ukrást čísla kreditních karet a dalších typů platebních karet.
Mobil

Mobilní viry jsou specifické počítačové viry naprogramované pro mobilní platformu a daný operační systém. Existují i multiplatformní viry jako jsou viry napsané v jazyce Java, který využívají všechny operační systémy. Vir v mobilu může mít své specifické úkoly jako jsou: krádež osobních a přihlašovacích dat, otevření zadních vrátek do systému, ovládnutí mobilu a jeho přidání do mobilní botnet sítě atd.

Ransom Ransomware je druh malware, která zabraňuje přístupu k počítači, který je infikován. Tento program zpravidla vyžaduje zaplacení výkupného (anglicky ransom) za zpřístupnění počítače. Některé formy ransomware šifrují soubory na pevném disku (cryptovirální vydírání), jiné jen zamknou systém a výhrůžnou zprávou se snaží donutit uživatele k zaplacení.
CoinMiner

Hlavní zbraní kyberzločinců bude ransomware a malware bude agresivněji využívaný pro těžbu kryptoměn. Častější budou i útoky na služby vystavěné na technologii blockchainu a využívání bezsouborového malwaru. Také očekáváme, že s rostoucí popularitou kryptoměn, přibude i malware na její těžení, krádeže a podvody s tím spojené.

RAT RAT is a type of malware that controls a system through a remote network connection. While desktop sharing and remote administration have many legal uses, "RAT" connotes criminal or malicious activity. A RAT is typically installed without the victim's knowledge, often as payload of a Trojan horse, and will try to hide its operation from the victim and from security software and other anti-virus software