Témata - Úvod  Odborné články  Bleskovky  Témata  List  EN  CZ  Seriály  Blogy  ČlánkyCZ

 

Název

Obrázek

Popis

Odposlouchávání a prolamování Wi-Fi sítí zabezpečených pomocí WPA2WPA2 (Wi-Fi Protected Access 2) je dnes alespoň podle statistik projektu Wifileaksnejrozšířenějším způsobem zabezpečení Wi-Fi sítí v České republice. Existuje ve dvou variantách, WPA2-Personal (neboli WPA2-PSK), kde všichni klienti využívají stejné sdílené heslo a WPA2-Enterprise, který je po bezpečnostní stránce lepší, avšak díky nutnosti RADIUS serveru a složitější implementaci je vhodný, jak již z názvu plyne, spíše do podnikové sféry. My se podíváme na první variantu, která je typickým zástupcem zabezpečení většiny domácích sítí a v následujících odstavcích budu pod pojmem WPA2myslet variantu WPA2-Personal.

Online platby Novinka

Výsledek obrázku pro online platby

Internetová peněženka je platební metoda, která má vše podstatné již ve svém názvu. Stejně jako máte peněženku s penězi v kapse, můžete mít peněženku s penězi na internetu. Do takové peněženky vložíte peníze převodním příkazem ze svého bankovního účtu. Internetová peněženka je chráněna heslem, nikdo nepovolaný se do ní nedostane.

Jak zabezpečit Win10

Postupy jak zabezpečit Windows 10. v Jednotlivých krocích.

Bootovací záchranné disky

Jak fungují bootovací záchranné disky a jak s nimi pracovat.

Jak být anonymní

Výsledek obrázku pro anonymita

Jak být anonymní na internetu.
Audit informační bezpečnostiVýsledek obrázku pro Audit informaÄ?ní bezpeÄ?nostiInformační a komunikační technologie se staly neoddělitelnou součástí našich životů. Ať sami pracujeme s výpočetní technikou nebo cestujeme mimo informační svět, informace o našich osobách putují přes množství technologických zařízení. V určitých případech se může jednat o velmi důvěrné informace, u kterých je zapotřebí zajistit náležitou ochranu. A právě zajištěním této ochrany se zabývá množství vydaných standardů, legislativních opatření a požadavků regulačních orgánů.