Bot -

Android  APT  ATM  Bot  BigBrother  Bluetooth  BotNet  Bugy  Cloud  Creck  Exploit  Fingerpriting  Goog. Hack  Hacker  Hardware  ICS  Incidenty  iOS  IoT  Krimi  Teror  Linux  Mac  Mobil  Outsourcing  Open Source  Phishing  Rootkit  Ransom  RFID  Soc.inžen.  Sociální sítě  Spam  Steganografie  Šifrování  Tor  TV  Útoky  Viry  Virtualizace  WiFi  Zranitelnosti

 

Název

Obrázek

Popis

Co to je Bot

Výsledek obrázku pro bot

Internetový bot (zkrácenina slova robot) je počítačový program, který pro svého majitele opakovaně vykonává nějakou rutinní činnost na internetu - obvykle sbírá data, odesílá a zpracovává požadavky na služby vzdálených serverů.

Příklady BotVýsledek obrázku pro botČastým příkladem bota jsou vyhledávací boti internetových vyhledávačů, v angličtině crawler, spider, gatherer (doslova „prolízač“, pavouk, „shomažďovač“ - v češtině nejčastěji pavouk). Tento typ botů prochází jednotlivé webové stránky, hledá na nich odkazy na nové stránky, indexuje obsah zpracovávaných stránek a umožňuje jejich následné prohledávání. Podobným příkladem může být bot na kontrolu odkazů (linkchecker). Prochází zadanou množinu stránek (opět následuje odkazy) a hledá na nich odkazy na již neexistující stránky.
Zoombie PCVýsledek obrázku pro botZombie je v informatice označení pro počítač připojený k Internetu a který je napaden crackerem, počítačovým virem nebo trojským koněm a může být použit pro další počítačové útoky. Mnoho zombie počítačů může tvořit síť nazvanou botnet, která slouží k rozesílání spamu na email a též k zahlcení cílového serveru. Mnoho vlastníků těchto nakažených počítačů mnohdy ani neví, že je jejich počítač zombie.