Správa počítačových sítí

Smysl a přínosy správy sítíVýsledek obrázku pro Správa počítačových sítíNa rozdíl od centralizované správy sálových počítačů (obsluha operačního systému a správa systémových zdrojů) se správa distribuovaných výpočetních systémů rozrůstá mj. i o správu všech zařízení, která umožňují vzájemnou komunikaci všech serverů a uživatelů.
Funkční oblasti managementuVýsledek obrázku pro Správa počítačových sítíTypy managementu podle ISO
Fault (Problem) Management, Configuration (Change) Management,
Performance (Growth) Management, Security (Access) Management, Accounting (Cost) Management
Struktura MIB a přístup k jejím informacímVýsledek obrázku pro Správa počítačových sítíSeriál je zaměřený na detailnější popis technologie managementu počítačových sítí prostřednictvím protokolu SNMP, zejména struktury MIB a přístupu k informacím v ní obsažených. Článek pojednává o protokolu SNMP pouze na úrovni verze 1. Ta se od verze 2 liší především jednoduchým ověřovacím schématem na úrovni community.
.NET ManagementVýsledek obrázku pro Správa počítačových sítíSpráva .NET prostředí dosud vyžaduje použití všech standardních technik jako jsou řízení změn, konfigurací, událostí či výkonnosti. Nicméně je nutné, aby tyto funkce byly mnohem více vzájemně integrovány a budovány na průmyslových standardech, než tomu bylo dosud.