-Nástroje-

Úvod  Programy  Nástroje ke stažení  Utilities  Knihy   Bitové kopie update  Nástroje  Wallpaper 

 


Úvod 


Název

Obrázek

Popis

Microsoft Network Monitor

 

 

Virtual Machine Remote Control Client Plus (VMRCplus)

CMRCplus_18

Pokud používáte Virtual Server 2005 a nebaví vás používat jen webové rozhranní pro správu vašeho virtuálního prostředí, můžete použít tuto příjemnou alternativu přímo z dílny Microsoftu.

Active Directory Migration Tool (ADMT) v3.1

admt

Už delší dobou jsem čekal na aktuální verzi tohoto nástroje, který vám bude skvělým pomocníkem v situaci, kdy se rozhodnete migrovat uživatele a jejich profily, počítače, skupiny, nebo dokonce celé servery (např. souborový server) z jedné domény do druhé. Možná se ptáte proč, k čemu to může být dobré?

Solution Accelerator: Offline Virtual Machine Servicing Tool

 

Jedná se o nástroj, který slouží k automatizaci úkonů a především servisním pracem na virtualizovaných stanicích, pokud jsou v offline režimu. Což, jak si dovedete představit, je při masivnějším nasazení virtualizace velmi užitečné.

Remote Server Administration Tools (RSAT)

 

Nástroje pro vzdálenou správu Windows Server 2008 a Windows Vista (RSAT). RSAT je sada nástrojů, která umožní administrátorům vzdáleně spravovat servery a stanice s posledními verzemi operačních systémů Microsoft. Mimo jiné obsahuje také Group Policy Management Console (GPMC), která je automaticky odebrána při instalaci SP1 pro Windows Vista.

System Center Virtual Machine Manager (SCVMM) 2008

 

Tento systém umí migrovat běžící servery jak z fyzického stroje (physical to virval), tak také z jiné virtuálizační platformy (Virtual Server 2005, nebo VMware) přímo do Hyper-V (virtual to virtual).

Hyper-V Import Tool

 

V tomto případě se jedná o utilitu napsanou na “koleni” za účelem nám, administrátorům, pomoci. Nejedná se o nějaké profi řešení a ani o oficiálně podporovaný nástroj, ale určitě se vyplatí jej znát. Tento nástroj umí následující: Import of VMC files of both VS2005 and VPC2007, Creation of VM on local Hyper-V host, Creation of VM on remote Hyper-V host, Validation of virtual disk and ISO files in local scenario, Editing of virtual drive image paths (vhd, vfd, iso), Swapping of the first SCSI disk with the first IDE disk, Specification of static MAC addresses, Specification of either legacy (emulated) or enhanced network adapter, Specification of # of virtual processors and resource control,

Remote Connectivity AnalyzerExRemoteConncetivityAnalyzerAsi nemá smysl dále komentovat to, že se jedná o zásadní počin v oblasti testování dostupnosti Exchange služeb z internetu. Sice se jedná stále o testovací aplikaci, ze kterou stojí jedno oddělení v Microsoftu, ale i tak je to super a může vám to v mnoha situacích velmi pomoci.
Microsoft Assesment and Planning tooluntitledMicrosoft Assesment and Planning tool (dále jen MAP) můžete již znát jako jeden z nástrojů rodiny Solution Accelerators pro pomoc s nasazením Windows Vista a Office 2007 v rámci menší, či velké společnosti. Poskytuje nástroje mimo jiné pro inventarizaci HW, ohodnocení daného stavu prostředí a možných problémů s kompatibilitou.
Microsoft File Server Migration Toolkit 1.1FSMTTento nástroj patří k mým oblíbeným. Umí totiž provádět konzolidaci dat z mnoha serverů a tak se ideálně hodí na různé migrační scénáře. Podporované servery jsou od Windows Server NT4 až po Windows Server 2008. Včetně Storage Serveru, x64 systémů, atd.
SCONFIG – nástroj pro konfiguraci Core instalace WS2008 R2clip_image002_thumbPokud jste to z dosavadního testování Windows Serveru 2008 R2 nezjistili, došlo k příjemnému vylepšení konfigurace Core varianty instalace serveru. Zatímco v první verzi 2008-ek jste museli název počítače, členství v doméně, síť a další parametry nastavovat za pomoci příkazové řádky, R2 vám v tomto ohledu výrazně ušetří práci. Nový nástroj SCONFIG vám totiž právě tyto parametry nastaví během několika málo vteřin.