Top Threats Home  Malware  Computer Attack  Statistics  User-centered bank fraud 

 


Name

Info

Threats

Total

APT

Výsledek obrázku pro APT

Pokročilé trvalá hrozba (APT) bylo získat spoustu tisku v uplynulém roce. Tam je spousta debata přes zda APT je "kdo", nebo je "jak". Nicméně, tam je malá debata o módní slovo status APT. To je, jak jsem se používat termín dnes: jako módní slovo, které vám pomohou pozornost manažerů 'a dostat je ke stolu pro toto cvičení. Stejně jako všechny bezpečnostní úsilí, pokud vám chybí podpora řízení, budete pravděpodobně nezdaří.

Hight

91

Attack

Související obrázek

Jako počítačový útok se označuje neoprávněný vstup nepovolané osoby (cracker) na uživatelský počítač spolu s deformací, úpravou či totální likvidací uživatelských informačních datových bloků.Ale pozor, počítačový útok neboli kybernetický útok začíná až v momentě neboli je právně postižitelný při manipulaci s daty neboli privátními informacemi a je přísně postihován zákonem.

Hight

752

BigBrother

Související obrázek

Velký bratr (alias BB ) byl nástroj pro monitorování systémů a sítí , obvykle používaný správci systému . Příchod dynamické webové stránky umožnil Big Brother být jedním z prvních monitorovacích systémů, které používají web jako své uživatelské rozhraní.

Hight

?

Bot

Výsledek obrázku pro Botnet

Botnet je v informatice označení pro softwarové agenty nebo pro internetové roboty, kteří fungují autonomně nebo automaticky. V současné době je termín nejvíce spojován s malwarem, kdy botnet označuje síť počítačů infikovaných speciálním softwarem, který je řízen z jednoho centra.

Hight

?

CoinMiner

Výsledek obrázku pro Cryptocurrency

Hlavní zbraní kyberzločinců bude ransomware a malware bude agresivněji využívaný pro těžbu kryptoměn. Častější budou i útoky na služby vystavěné na technologii blockchainu a využívání bezsouborového malwaru. Také očekáváme, že s rostoucí popularitou kryptoměn, přibude i malware na její těžení, krádeže a podvody s tím spojené.

Hight

?

CrimeGroup

Výsledek obrázku pro cyber Crime Group

Cyberattacks know no borders and evolve at a fast pace while the Internet also facilitates a range of more traditional crimes.

Hight

55

Exploit

Výsledek obrázku pro Exploit

Exploit je v informatice speciální program, data nebo sekvence příkazů, které využívají programátorskou chybu, která způsobí původně nezamýšlenou činnost software a umožňuje tak získat nějaký prospěch. Obvykle se jedná o ovládnutí počítače nebo nežádoucí instalaci software, která dále provádí činnost, o které uživatel počítače neví (např. nějaký druh malware). Běžně používanou ochranou je včasná instalace aktualizací, které vydá tvůrce chybného software.

Hight

41 735

Hack

Výsledek obrázku pro Hack

Hackeři jsou počítačoví specialisté či programátoři s detailními znalostmi fungování systému, dokážou ho výborně používat, ale především si ho i upravit podle svých potřeb. V masmédiích se tento termín používá pro počítačové zločince a narušitele počítačových sítí, kteří se ale správně označují termínem cracker. Dnes jsou oba pojmy často zaměňovány a pro pojem blízký původnímu významu se používají také termíny geek, guru, nerd.

Hight

955

Hardware Výsledek obrázku pro pc hardware cpu Hardware (z anglického významu „železářské zboží“ nebo také „nářadí“, počítačový hardware je pak „computer hardware“) označuje veškeré fyzicky existující technické vybavení počítače na rozdíl od dat a programů (označovaných jako software). Hight 11

Incident

Výsledek obrázku pro Incident

Incident je termín používaný při testování software. Označuje se tak situace, kdy se program nechová tak, jak je od něj očekáváno. Označuje se tak situace, kdy se program chová nějak zvláštně a vyžaduje to další prošetření.

Hight

?

Malware

Výsledek obrázku pro Malware

Malware (složení anglických slov malicious software; jiné názvy: škodlivý software, zákeřný software) je program určený k poškození nebo vniknutí do počítačového systému. Výraz malware vznikl složením anglických slov „malicious“ (zlovolný, zlomyslný) a „software“ a popisuje záměr autora takového programu spíše než jeho specifické vlastnosti. Pod souhrnné označení malware se zahrnují počítačové viry, počítačové červy, trojské koně, crimeware, špehovací software (spyware), vyděračský software (ransomware) a reklamní software (adware).

Hight

968 737 000

Phishing Výsledek obrázku pro phishing (někdy převáděno do češtiny jako rhybaření) je podvodná technika používaná na Internetu k získávání citlivých údajů (hesla, čísla kreditních karet apod.) v elektronické komunikaci. Hight 2 574 841

Ransom

Výsledek obrázku pro Ransomware

Ransomware je druh malware, která zabraňuje přístupu k počítači, který je infikován. Tento program zpravidla vyžaduje zaplacení výkupného (anglicky ransom) za zpřístupnění počítače. Některé formy ransomware šifrují soubory na pevném disku (cryptovirální vydírání), jiné jen zamknou systém a výhrůžnou zprávou se snaží donutit uživatele k zaplacení.

Hight

?

Vulnerebility

Výsledek obrázku pro Vulnerability

In computer security, a vulnerability is a weakness which can be exploited by a threat actor, such as an attacker, to perform unauthorized actions within a computer system. To exploit a vulnerability, an attacker must have at least one applicable tool or technique that can connect to a system weakness. In this frame, vulnerability is also known as the attack surface.

Hight

122 685